Skip to content

KeLaFFi esimene tulemine

11.04.2018 leidis Coca Cola Plazas aset esimene kevadine laste filmifestival KeLaFF. Linastusid Tallinna Kadaka Lasteaia  Siilipere ja Tallinna Lehola Lasteaia Lotte rühma filmid. Filmide ideed ja teostus pärinesid nimetatud rühmade lastelt, kes tegelesid filmifestivali ettevalmistamisega läbivalt kogu õppeaasta jooksul. Siilipere rühma jaoks oli festival pidulik lõpuüritus, mille läbi näidati lasteaia lõpetamise eel oma 4 aasta jooksul omandatud režiioskusi.

Esimene filmifestival õnnestus täielikult. Kinosaal kogus täismaja, elati huviga kaasa. „Ma poleks eales uskunud, et lapsed SELLISEID asju teha suudavad!“ kommenteeris Siilipere ema laste rollitäitmist, animatsiooni ja stsenaariumi loomist.

Linastuse ajal vahetus pinev kaasaelamise haudvaikus naerupahvakutega ja elava muljetamisega vanematele, kui lapsed nägid iseend suurel ekraanil tegutsemas. Filmi „Aktuaalne Siilikaamera“ juhtisid uudisteankrud Sienna Saskia Nurmik ja Henry Käärid. Püstolreporter Eliise Erin uuris Lääne-Harju politseijaoskonnas, kas Mustamäel on kõik rahulik, Kevin Laid pani õpetajad proovile uudissõnade tundmises. Ilmatüdruk Mia Maria Mattisen lubas päikesepaistet ning kena kevadet, oma rolli said täita kõik Siilipere lapsed.

Filmindusega tegelemine toetab laste sotsiaalsete ja õpioskuste ning digipädevuste arengut. Kui laps suudab julgelt intervjueerida ja ise oma mõtteid kaamera ees väljendada, on see suur asi!

KeLaFFi korraldajad Maarja Liiv, Maili Vaarpu, Siret Vaarpu ja Sirli Roots loodavad, et algatusel on jumet ning festival saab igakevadiseks traditsiooniks.

Comments are closed.