Skip to content

Kindanäitus “Koo mu käpikuisse päikest”

Veebruaris 2018 tähistame olulist verstaposti kogu Eesti jaoks: kätte on jõudnud 100 aastat Eesti Vabariiki.

Riigi sünnipäeva puhul korraldas Kadaka  lasteaed kindanäituse „Koo mu käpikuisse päikest“. Me hindame perena traditsioone, väärtuseid, hinge ilu, mida inimlikkus ja hingesoojus meile põlvest põlve annab. Näitusega soovisime esitleda seda head ja ilusat, mida on loonud meie emad, vanaemad ja miks mitte vanaisadki. Kadaka laste perede sahtlitest ja kappidest toodi näitusele 127 kindapaari, mis on kootud sooja südame ja heade soovidega kandjale. Neid kindaid on kantud kätesoojendajatena nii tööl kui pulmas, maal metsa tehes ja linnadaamide poolt kohvikutes. Iga kindapaariga käib kaasas oma lugu. Neid on kantud, hoitud, pärandatud, kaotatud ja taasleitud ning armastatud.

Näitusesaalis on mugav tugitool jalgade puhkamiseks ning lõng ja vardadki, et näitusest inspireeritu saaks oma nobedad näpud tööle panna. Ehk saab meie lasteaia maskott peremees Joosep endale talveks uue salli kaela.

Näitus „Koo mu käpikuisse päikest“ Tallinna Kadaka lasteaias on avatud alates 2. novembrist.  Palju õnne 100. sünnipäeva puhul Eesti Vabariigile!

Comments are closed.